קרנבל ברזיל 2020

הקרנבל הוא חג בן ארבעה ימים בברזיל שהתפתח ממסורת נוצרית אך התפתח עם הזמן אט אט כחגיגה עממית לאומית למה שאנחנו מכירים כיום בעצם כקרנבל הברזילאי, במרוצת הזמן התרחק הקרנבל במידה מסוימת מהחג המקורי, ואפשר לומר בעצם שכיום החג הוא יותר חג שמייצג וחוגג את התרבות הברזילאית ומאחד אותה במסגרת זמן הקרנבל.
הקרנבל הברזילאי הפך עם הזמן לבעל מסורות שונות בכל אזור, במקביל להתפתחות הקרנבל כמסורת עממית לאומית התפתחה גם מוזיקת הסמבה שמזוהה כל כך עם הקרנבל הברזילאי.
היעדים המבוקשים ביותר בקרנבל הברזילאי הם ריו דה ז'ניירו, סלבדור ורסיפה המרכזיות למרות שהקרנבל נערך גם בהרבה ערים אחרות בברזיל. הקרנבל עצמו מושך מאות אלפי תיירים בכל שנה מכל רחבי העולם ובמיוחד אל ריו שבה הקרנבל נחשב לאיכותי ביותר ובו מתקיים גם מצעד המנצחות.

מצעד המנצחות בריו-

הוא מופע שנערך בסוף כל קרנבל בו משתתפים ששת בתי הספר לסמבה שניצחו בתחרות הקרנבל, המצעד נערך בסמבדרומו שנמצא בריו דה ז'ניירו ואפשר לומר שהיא גולת הכותרת של הקרנבל ואולי המצעד המרשים ביותר בקרנבל הברזילאי כולו. האירוע מתקיים כ-3 ימים מסוף הקרנבל ותיירים רבים מגיעים מהמדינה ומכל רחבי העולם לצפות בו. על כן אם אתם מעוניינים להגיע למופע יש לשריין זמן רב מראש.

הקרנבל בברזיל יתקיים בין התאריכים 09.2.2018 עד 14.2.18 

הקרנבל בסלבדור מתחיל ב 8.2.2018 ומסתיים ב 13.2.18

מצעד המנצחות יתקיים בריו דה ז'נרו בתאריך ה 17.2.2018

carnival-476816_1280

הקרנבל בריו-

המסורת בקרנבל היא לחגוג עם תחפושות ברחוב כאשר הטירוף והשמחה ברחובות לא נפסקים לרגע. הקרנבל בריו נחשב בברזיל לקרנבל ראוותני ויקר שמיועד בעיקר לתיירים שמציפים את רחובות ריו בהמוניהם בתקופת הקרנבל. מצעדי הקרנבל בריו נחשב בעצם לאירוע בו התיירים צופים במתרחש בעיקר מבחוץ, למרות זאת הקרנבל בריו הוא מושך אליו מהווה אירוע תרבותי יוצא דופן ולכן מושך אליו כמויות תיירים בלתי רגילות וכתוצאה מכך גורף לברזיל גם כסף רב, אפשר לומר כי בריו מצעד בתי הספר לסמבה הוא המושקע והמרשים ביותר במדינה ואין ספק שאם תגיעו לריו בתקופה זאת תהנו מכל רגע.
בתום ימי התחרות בין כל בתי הספר לסמבה בתי הספר שקיבלו על ידי השופטים את הציון הגבוה ביותר יתחרו ביניהם במצעד המנצחות שנערך בריו דה ז'נירו.

אין ספק שהקרנבל בריו הוא עניין לא זול בכלל ושהכניסה למצעדים הרשמיים בעיר ובמיוחד מצעד המנצחות עולים לא מעט כסף וזה עוד לפני שדיברנו על מחירי הלינה ההזויים שמקפיצים את עצמם במאות אחוזים אך עם זאת נחשב הקרנבל בריו נחשב לגדול והמפורסם ביותר בברזיל ואולי אף בעולם וההערכות מדברות על 2 מיליון אנשים שמגיעים להשתתף בחגיגות הקרנבל בעיר מדי שנה.

למרות שבעבר ריו הייתה עבור הישראלים היעד המועדף ואולי אפילו היחיד, ניתן לראות כי לאט לאט הישראלים מצאו פתרונות בדמות הקרנבל בפלורה והקרנבל בסלבדור שנכון לכיום כמות הישראלים שחוגגים את הקרנבל בפלורה וסלבדור גבוהה מאלו החוגגים בריו. אך אם אתם מחפשים לחוות את הקרנבל בצורה המיטבית ריו היא בהחלט האופציה המרשימה ביותר.

היתרון המרכזי בחגיגות הקרנבל בריו הוא הגיוון בתהלוכות ובמסיבות רחוב שנערכות בעיר בתקופת הקרנבל. מי שלא עשה את הקרנבל בריו לא מכיר שום דבר למעט המצעדים שראה בטלוויזיה, בריו בתקופת הקרנבל נערכות מדי יום מסיבות רחוב חינמיות מטורפות שבהם האנשים מתחפשים בתחפושות ייחודיות כמיטב המסורת כאשר המסיבה נעה ממקום למקום בעיר.

אם לרגע תהיתם המסיבות בריו עצומות והמונבלוקו שהיא המסיבה המרכזית בריו בקרנבל מכילה בין 2,000,000-2,500,000 אנשים ביחד!

 

הקרנבל בסלבדור-
הקרנבל בסלבדור שנחשב לאחד המרכזיים והגדולים בברזיל תופס לאט לאט פופולריות רבה בקרב התיירים שמאסו במחירים הגבוהים של הקרנבל שבריו ומכך שבמצעדי הענק אין למשתתפים בחגיגה אופציה להשתתף. השוני מריו הוא גם במוזיקה אך גם ובעיקר באופי החגיגות, בקרנבל בסלבדור יש מצעדי ענק בהם אין ספור אנשים מתקבצים ברחובות כאשר עוברות משאיות שמציגות רקדנים ומוזיקה ברזילאית. הקרנבל בסלבדור אהוב ביותר על הצעירים ובמיוחד על התיירים הישראלים שמגיעים לקרנבל בהמוניהם. ההערכות מדברות על בערך כ-200 להקות סמבה שמגיעות מדי יום לקרנבל בסלבדור. הקרנבל בסלבדור הוא בעצם מעין במות עם רקדנים על משאיות שמסביבן עשרות רקדנים כאשר מי שרוכש חולצה (לא זול בכלל) יכול להצטרף לקבוצה של הרקדנים. למרות שעבור המטיילים הישראלים הקרנבל בסלבדור החל כי המחירים של הקרנבל בריו היו גבוהים מדי עבור המוצ'ילרים הישראלים, כיום ניתן לומר שהקרנבל והלינה בסלבדור בתקופת הקרנבל יקרים לא פחות ואולי אף יותר מריו וכדאי לקחת זאת בחשבון.

הקרנבל בפלורה/פלוריאנפוליס (פלוריפה)- להרחבה לחץ כאן
הקרנבל בפלוריפה לא נחשב לגדול במיוחד אם כי גם בו אם תגיעו לאירועים הנכונים תוכלו להנות ממצעדי ריקודים קטנים. ספק אם אפשר לקרוא לחגיגה בפלוריפה קרנבל. חגיגות הקרנבל נערכות בתאריכים אלו בכל רחבי ברזיל ולכן הקרנבל בפלוריפה הוא יותר חגיגה ואין ספק שבפני עצמו הוא נחמד מאוד ובמיוחד אם אתם אוהבים מוזיקת אלקטרו אך מבחינת גודל הקרנבל הוא לא מתקרב לריו וסלבדור. אין ספק שפלוריפה מושכת אין ספור אמנים טראנס איכותיים מאוד לחופייה ותוכלו למצוא במקום מסיבות מדהימות בין אם זה בתקופת הקיץ ובין אם זה בימי הקרנבל.

קרנבל ברסיפה ואולינדה-
עם השנים הפך הקרנבל בערים אלו פופולארי יותר ויותר בקרב התרמילאים אם כי עדיין רוב רובם של התרמילאים מעדיפים לעשות אותו בריו ובסלבדור. הקרנבל ברסיפה דומה מאוד לזה של אולינדה, אם כי מעט גדול יותר. בערים אלו הקרנבל הוא פחות מה שאתם רגילים לראות בטלויזיה ופה אותנטיות היא שם המשחק: תהלוכות רחוב ססגוניות, מצעדי בובות ענק ותחפושות מרהיבות. מסיבות רחוב ותזמורות שעוברות בסמטאות ומנגנות מקצבים ברזילאים אפריקניים ואחרי כולם קופצים ורוקדים קהל החוגגים.
למי שהחליט לחגוג באיזור, מומלץ לגוון ולהתנסות בקרנבל גם ברסיפה,וגם באולינדה, המרחק ביניהן הוא של כ-10 דקות נסיעה.

הקרנבל בסאו פאולו-
האירוע המרכזי של הקרנבל בסאו פאולו קורה בסמבודרומו, פארק דמוי איצטדיון עם טריבונות משני צידי כביש רחב וארוך שבו צועדים המשתתפים בקרנבל. ההופעות של הבתי ספר הכי טובים נפרשות על שני לילות ארוכים שבהם צועדים 6-8 בתי ספר בכל לילה. ההופעות מתחילות בעשר בלילה ונמשכות עד לפנות בוקר, חגיגות ענק ואלפי רקדנים חגיגות שמאוד מזכירות בגודלן את ריו ולמרות שזוכות לסיקור תקשורתי כמות התרמילאים הישראלים שמגיעים לשם לא גדולה במיוחד.

לינה בקרנבל-

 

השכרת דירות בפלורה, ריו ובסלבדור-
בתקופת הקנבל בין אם זה בריו בסלבדור ואפילו בשאר המקומות המחירים ממריאים לשחקים ולכן כדי לסגור מראש מקום לינה, גם על מנת לחסוך טרחה וכאב ראש וגם על מנת לחסוך כסף כמובן. בזמן שהוסטלים מנצלים את המחסור והביקוש הרב במחירים לא שפויים קיימת אופציה של השכרת דירות בסלבדור ובריו בתקופת הקרנבל. האופציה היא גם הנוחה ביותר עבורכם וגם המשתלמת ביותר מבחינה כספית. במידה והחלטתם על היעד בו אתם רוצים לבלות את תקופת הקרנבל מומלץ שלא לבזבז זמן ולחכות לדקה התשעים ולהזמין מקום כמה שיותר זמן מראש- (השכרת דירות קרנבל 2018)

השכרת דירות קרנבל 2018

השאר פרטים ונציג יחזר אליך בהקדם: