לגונה קילוטואה

בדיוק בלב אקוודור שוכנת לה לגונה מרהיבה שיופיה עולה על כל דמיון, גם אם לא תכננתם לעבור בכפר היחסית קטן ומעט משעמם שנקרא לטאקונגה הייתי מציע לכם לשקול זאת שנית ולפי התמונות בהמשך תבינו מדוע.

בכדי להגיע ללגונה יש להגיע קודם אל מקום שקט שהוא ספק כפר ספק עיר  שנקרא לטקוננגה, הכפר שוכן למרגלות הר הגעש המפורסם קוטופקסי. לגונת קילוטואה המרשימה שהיא גם ללא ספק אחת מהיפות בדרום אמריקה, שוכנת בתוך לוע של הר הגעש הכבוי קילוטואה (Quilotoa) שנמצא בגובה של כ-3840 מטרים.

לגונה קילוטואה

הצבע של המים  בצבע יוצא דופן ויוצר מין גוון מיוחד של כחול וירוק, כאשר מסביב יש צמחיה ארוכה ואקוודורים שמנסים למכור בגדים וצעיפים במחירים מופקעים לתיירים שמגיעים למקום.

במקום יש שני אופציות עיקריות לטיול:

1. לטייל סביב לוע הר הגעש (מסלול צוקי מעט מסוכן שהרוב לא עושים).

2. אפשר לרדת לשפת הלגונה ולצפות במחזה המרהיב מקרוב.

כדאי לקחת בחשבון שהירידה אל המים ארוכה ותלולה וכך גם העליה בדרך חזרה, מעלה ועבור מי שלא התנסה עדיין במאמץ גופני בגבהים שכאלו העלייה תהיה קשה במיוחד.

משפת הלוע של הר הגעש, אפשר לראות את הלגונה במלואה, ואת ההרים המושלגים שמסביב.

לא רחוק מלגונת קילוטואה שוכן הכפר קילוטואה. זהו כפר קטן של בני המקום שבעקבות התיירות הגוברת אט אט החל להתפתח, יש בו מספר מקומות לינה, מסעדות וחנויות עם מזכרות אותנטיות נחמדות.

עם זאת עדיין עדיף לישון בכפר לטקונגה שכפי שאמרנו קודם לכן נמצא במרחק שעתיים נסיעה, אך אם ברצונכם לאכול יש בכפר כמה מסעדות לא רעות בכלל.

לגונה קילוטואה במבט על מרחפן-

 

הגעה-

מהתחנה המרכזית (Terminal Terrestre) של לטקונגה יוצאים אוטובוסים ישירים ללגונה קילוטואה (נסיעה של כשעתיים), או לכפר זומבאווה, שנמצא כ- 14 ק"מ מלגונה קילוטואה.

האוטובוסים הללו יוצאים כל כמה שעות, לכן כדאי להגיע מאוד מוקדם ללטקונגה, כדי לתפוס את אלה של הבוקר. מי שבחר לנסוע מלטקונגה לזומבאווה, משם יש טנדרים שמסיעים ללגונה ומחזירים ממנה.

ההגעה לכפר לטאקונגה באמצעות אוטובוסים שיוצאים על בסיס שעתי או על ידי מונית שתעלה לכם לא מעט כסף אך כיאה לישראלי תמיד אפשר להתמקח.

 

Booking.com