דרום אמריקה עונות השנה

דרום אמריקה עונות השנה

קולומביה מזג אוויר

רוב השנה המידה מאוד נוחה מבחינת מזג אוויר אך בחודשים אפריל-מאי וחודשים ספטמבר עד דצמבר כדי לבדוק את מזג האוויר מראש מכיוון שיתכן שירד גשם אך בסה"כ היא מדינה יחסית חמה למדינות אחרות בדרום אמריקה ולא חורפית מדי עקב קרבתה הגאוגרפית למרכז אמריקה כמובן שזה גם משתנה ממקום למקום במדינה ובוגוטה הקרה היא לא כמו קרטחנה החמה.

אקוודור מזג אוויר

אקוודור מבחינת מזג אוויר מתפצלת לשניים מבחינתנו בתור תיירים, מזג האוויר במדינה עצמה ומזג אוויר באיי הגלפגוס השייכים למדינה.

מבחינת אקוודור עצמה- לא מומלץ לטייל בחודשים ינואר פברואר ודצמבר. כמו כן בחודשים אוקטובר נובמבר ומרץ ייתכן גשם קל אם כי מזג האוויר לא יהיה קיצוני. בשאר השנה המדינה נפלאה מבחינת מזג האוויר.

איי הגלפגוס מזג אוויר

מזג אוויר באיי הגלפגוס הינו נוח מאוד ואפשר לטייל שם כל השנה.

 

פרו מזג אוויר

בדומה מאוד לאקוודור מבחינת מזג האוויר חודשים ינואר ופברואר הם חודשים שלא מומלץ לטייל בהם אך זה לא דבר בלתי אפשרי כמו כן נובמבר ודצמבר. חודש מרץ גבולי, אך בשאר השנה מזג האוויר מעולה.

בוליביה מזג אוויר

ינואר-פבואר ונובמבר-דצמבר החודשים היותר גשומים חשוב לדעת שמדובר על לה פז המאוד גבוהה והאזור אך כמובן שגם בחודשים אלו אפשר לטייל, דרום המדינה הוא אזור מאוד חם וברורה נאבקה מזג אוויר טוב מאוד רוב השנה.

צ'ילה מזג אוויר

צפון צ'ילה מזג אוויר

אזור מדברי וחם למעט גשם שמפתיע לעיתים רחוקות אזור מדברי ואפשרי לטיול במשך כל השנה.
צפון ארגנטינה- גם הוא בדיוק כמו צפון צ'ילה נוח לטיול במשך רוב השנה אך בחודשים דצמבר, ינואר ופברואר יכול לרדת גשם לפרקים.

מרכז ארגנטינה וצ'ילה מזג אוויר

החודשים יוני- ספטמבר נחשבים לגשומים באזור זה אם יש לך אופציה להגיע ולטייל בחודשים אחרים אם לא תאלצו לספוג לא מעט ימים קרים.

פטגוניה מזג אוויר (דרום ארגנטינה וצ'ילה)

ממש לא מומלץ ולא כדאי לטייל שם בין החודשים יוני-ספטמבר מזג האוויר פשוט קפוא ויורד לא מעט שלג. גם בחודשים אפריל מאי ואוקטובר תנאי מזג האוויר יכולים להשתנות ולכן כדאי לקחת אזור זה בחשבון ולהגיע אליו בזמן הנכון.

ברזיל מזג אוויר

דרום ברזיל מזג אוויר

מחודשים יוני- אוגוסט מזג האוויר קר מאוד ומזכיר את מרכז הארץ אומנם לא ירד עליכם שלג סביר להניח אך כדאי שלא לטייל באזור הזה בחודשים האלו אם אתם רוצים להנות מברזיל האמיתית שחלק גדול ממנה הוא החופים היפיפיים. מומלץ לבדוק חודש לפני וחודש אחרי מה מזג האוויר מכיוון שבחודשים אלו גם עשוי להיות קר לא פחות.

צפון ומרכז ברזיל מזג אוויר

 מזג האוויר נוח לטיול רוב השנה למעט חודשים ינואר ופברואר שעשוי להיות מעט קר ולרדת גשם לפרקים.

אורוגוואי מזג אוויר

בחודשים יולי- ספטמבר לא כדאי לטייל מכיוון שזוהי עונת החורף ועלול להיות קר מאוד בשונה ממקומות אחרים בדרום אמריקה ששם אפשר לטייל רוב השנה, גם חודשיים לפני וחודש אחרי מומלץ לבדוק את הטמפרטורה הצפויה עקב תנאי מזג אוויר משתנים.

דרום אמריקה עונות | עונות בדרום אמריקה | מזג אוויר בדרום אמריקה |

 

Booking.com