קוסקו 

היא העיר הגבוהה ביותר בפרו ונמצאת בגובה 3,400 מטרים מעל פני הים! עקב היותה קרובה להרבה מאוד אטרקציות באזור הפכה העיר לאטרקטיבית מאוד בקרב מטיילים מכל העולם שנוהרים אליה בהמוניהם מה שאפילו מרחיב את התיירות בעיר היא בעצם הקרבה הרבה ובעצם המקום ממנו יוצאים לאתר המורשת העולמי מאצ'ו פיצ'ו ולכן היא משמשת כמרכז התיירותי הגדול ביותר בפרו לאנשים מכל הגילאים.
 קוסקו

אטרקציות בקוסקו

המאצ'ו פיצ'ו כמובן
אחד מפלאי תבל! כפר מדהים על קצהו של הר מרוחק מהכל ומעורר התפאלות איך לפני מאות שנים ללא אביזרים מכניים הצליחו לבנות את המקום המדהים הזה בני האינקה.אגב המדריכים טוענים שלפי המחקרים המקום שימש כנראה כאוניברסיטה או בית ספר של בני האינקה.

מאצ'ו פיצ'ו

טיולי טרקטורונים
האזור שמסביב לעיר קוסקו יפה ועשיר בטבע חוויה מעולה שתשלב לכם בין האקסטרים לטיול היא טיול טקרטורונים או טיול אופנועי שטח המוצע אצל כל סוכנות טיולים גדולה. המסלולים יפים והמדריכים מקצועיים.
רפטינג בנהר הפורימק
נהר הפורימק הוא אחד הנהרות המסוכנים ביותר מאוד בדרום אמריקה ואף לצערנו גבה בעבר את חייהם של מטיילים ישראלים ז"ל וחשוב לקחת את זה בחשבון לפני.
אם זאת את חובבי האקסטרים לא נוכל לעצור וחברת הפורימק אקספלורר היא החברה המומלצת אם אתם מחליטים ללכת על הרפטינג של ה-3 ימים.
בנוסף ישנה אפשרות לרפטינג קליל ונחמד של יום אחד שהוא גם הרבה פחות מסוכן למי שרוצה טעימת רפטינג של כמה שעות.
אזנגטה
האזנגטה הוא טרק לא הרחק מקוסקו שמשלב נופים מרהיבים של אגמים והרים מושלגים, את הטיול ניתן לעשות בעזרתם של סוסים ומי שלא חווה את הנופים של הווארז שבצפון פרו בהחלט שווה לנסות.
את הטיול ניתן לסגור דרך מרבית סוכנויות התיירות בעיר.
הר הצבעים
טיול יום מתחיל באיסוף לפנות בוקר מההוסטל, מבחינת הקושי הטיול הוא לא פשוט ובמיוחד לאלו שאינם מנוסים בהליכה בגבהים מה גם שקצב ההליכה של המדריכים הוא די מהיר. אם זאת אין מה לפחד יש מספיק עצירות בדרך והמדריכים לא ישאירו אתכם מאחור. ההר הצבעוני שאליו תגיעו בסוף יפה ובהחלט שווה את המאמץ.
את הטיול ניתן לסגור דרך סוכניות התיירות הפזורות בעיר.
טרזן וסנפלינג מפלים
האטרקציה נמצאת מרחק נסיעה קצרה מהעיר עצמה, בד"כ תתחילו את הפעילות בסנפלינג של מספר מפלים משופעים במיוחד חלקם גם רטובים מאוד, הסנפלינג הוא פעילות יום שכוללת הסעה ומדריכים שידאגו לכם לציוד ואוכל., חשוב מאוד לשים לב לבטיחות ולחברה שאיתם אתם בוחרים לצאת לפעילות.
סופרמן ובאנג'י בקוסקו
 באתר שהוקם לא רחוק מהעיר ישנם שתי אטרקציות אקסטרים מטריפות:
באנג'י מטורף מגובה של 120 מטרים הבאנג'י הגבוה ביותר בדרום אמריקה.
בנוסף הסופרמן שתפץ תאוצה בזמן האחרון, משמעות המילה כשם המתקן אתה קשור ומשוגר מהמתקן לגובה של 90 מטרים ונופל כך שתרגישו שאתם עפים למעלה במהירות של סופרמן.
 באנג'י בקוסקו

הוסטלים בקוסקו

 בקוסקו הוסטלים רבים ומגוונים מהוסטלים של ישראלים, אירופאים ושל מקומיים וארגנטינאים. רוב ההוסטלים  זולים אך ההבדלים בניקיון ובאיכות לעומת ההוסטלים היקרים של הרשתות הגדולות בהחלט ניכרים לעין.
קופיקו
הוסטל נחמד ומאוד ישראלי, מחירים מאוד זולים מטבח ופינות ישיבה. אווירה טובה, החדרים והניקיון ברמה סבירה ולא יותר. למי כן? המטייל הישראלי הממוצע.
הוסטל פליקס
הוסטל מעורב עם ארגנטינאים ישראלים ועוד, המחירים זולים מאוד והחדרים בהחלט ברמה סבירה. בנוסף תוכלו למצוא בהוסטל מטבח מאובזר, שולחן פינג פונג, ספות ופינת עישון.
בהוסטל אווירה רגועה ושקטה והוא מתאים בעיקר למי שלא רוצה להיות בהוסטל המוני מדי.
דה פוינט
חלק מרשת הוסטלים מפורסמת ביבשת, הוסטל מאוד אירופאי בסגנון מעט יקר ביחס לקוסקו הזולה, רמת ניקיון גבוהה מאוד ובר קטן אך קצת לא פעיל. האוכלוסיה מורכבת בעיקר מאירופאים ומעט ישראלים.
ווילד רובר
הוסטל איכותי ביותר חלק מרשת ווילד רובר המצליחה. במקום תוכלו למצוא בר שפתוח משעות הצהריים עד 2 בלילה, בשעות הלילה בכל יום מתרחשת מסיבה של ממש לכן מי שמחפש לישון ההוסטל פחות בשבילו, בבר יש מסעדה במחירים סבירים ואוכל טוב, ההוסטל בסגנון מאוד אירופאי.
לוקי קוסקו
הוסטל נקי ומרווח עם סטייל מגניב אך עם זאת מחירים מעט גבוהים לקוסקו. במקום בר נחמד שפועל בשעות הלילה וההוסטל חביב ביותר על ידי הישראלים שמגיעים אליו בהמוניהם.

מועדונים בקוסקו

הטמפל-
יותר ישראלי מזה אין! בתקופות היפות שלו מכיל לפחות 50% מהמסיבה ישראלים, מוזיקה בעיקר מיינסטרים, ובחורות עדיף שתחפשו תיירות כי המקומיות של קוסקו לא הכי יפות בלשון המעטה. מחירי שתייה סבירים לגמרי ומסיבות נחמדות עד שאיזה ישראלי עולה לבמה ומבקש מהדיג'י לשים טראנסים.
האינקה טים
מועדון שיש בו שיעורי סלסה בין 21:00 ל23:00 בלילה יותר מדי עוד אין מה לספר עליו, אחרי המקום פשוט מתרוקן.
מאמא אפריקה-
מועדון קטן ונחמד שיש בו סלסה, מיינסטרים ורגאטון חוץ מזה בר לכל דבר ועניין.
Booking.com