צ'ילה

צילה

קרטרה אוסטרל פוקון סנטיאגו דה צ'ילה

ואלפראיסו פונטה ארנאס סן פדרו דה אטאקמה

ויניה דל מאר אריקה אוסרנו לה סרנה

 

צ'ילה נמצאת בין האוקיינוס השקט להרי האנדים והיא מונה למעלה  מ-17 מליון תושבים. ארץ צרה וארוכה בתוכה בתוכה תוכלו למצוא אין ספור אוצרות טבע ונופים רב גוניים, לגונות מדהימות, הרי געש, נהרות ארוכים, הרים מושלגים, גייזרים לוהטים וקרחוני ענק. ממזרח צ'ילה גובלת לכל אורכה עם ארגנטינה, בצפון בפרו ובוליביה ובמערב שוכנת נתחמת באוקיינוס השקט.

צ'ילה נחשבת לאחת המדינות הפופולאריות בקרב המטיילים בדרום אמריקה בזכות הנופים, הטבע  הרב גוני והטרקים היפהפיים שהיא מציעה. יתרון נוסף של המדינה היא הגבול הסמוך לארגנטינה בו ניתן כביכול "לזגזג" בין שני המדינות ולהנות ממה שיש לשניהם להציע.  שתי אטרקציות בעיר גורמות למוצ'ילר המצוי שלא לוותר על צ'ילה המיוחדת- טרק הטורוסים שבאזור פוארטו נטאלס והקארטרה אוסטראל המפורסם.

את צ´ילה ניתן לחלק ל-4 אזורים מרכזיים-

נתחיל מהצפון המדבר  – מגבול פרו לאורך 1600 ק"מ. נמצא מדבר אטקמה ובו קקטוסי ענק וגייזרים פעילים.

אזור שני הוא מרכז צ´ילה בו נמצאת עיר הבירה של צ'ילה סנטיאגו דה צ'ילה שבה מתגוררים למעלה מ-5 מיליון תושבים והיא מהווה את מרכז הסחר והתרבות של המדינה, לא רחוק ממנה תמצאו את עיר הנמל היפה ואלפראיסו ועיירת הנופש ויניה דל מאר.

האיזור השלושי שממוקם באזור הדרום הוא איזור האגמים המרהיב שבו נמצאות העיירות פוקון שמהווה מקום מושלם עבור חובבי האטרקציות בה תוכלו להנות מטיפוס הרים, רפטינג, רכיבה על סוסים ואופני הרים. עוד תוכלו למצוא את העיירה פוארטו מונט, האזור מהווה את בסיס היציאה אל דרך ה- "קארטרה אוסטראל" המפורסמת .

החלק הרביעי והאיזור הדרומי ביותר בצ'ילה הוא "ארץ האש" האזור הקפוא של צ´ילה שמאופיין באין ספור קרחונים רבים, פסגות הרים מושלגים ורוחות מקפיאות עצמות. באזור נמצאת פוארטו נטאלס ממנה ניתן לצאת לטרק ה"טורסים" המפורסם. אזור זה נחשב לפחות מיושב והתחבורה בו מעט בעייתית.

לפני הכניסה למדינה כדאי לדעת כי צ'ילה נחשבת לאחת מהמדינות היקרות ביותר בדרום אמריקה.

Booking.com