אריקה

עיירת גבול המונה כ-200,000 אלף תושבים, העיר ממוקמת כ-20 ק"מ דרומית מגבול צ´ילה – פרו, מצידו השני של הגבול שוכנת העיירה הפרואנית טאקנה. מעבר גבול שנחשב יחסית ללא בעייתי למעבר לעומת אחרים ביבשת דרום אמריקה.

העיר אריקה שוכנת לחופי האוקיינוס השקט, באזור מדברי. העיר מכונה בפי תושביה עיר האביב הנצחי עקב כמות הגשמים הכמעט אפסית באזור הצחיח, ולמעט שעות הבוקר המוקדמות, השמש זורחת כאן במלוא עוצמתה כל השנה.

אריקה היא העיר הראשונה אליה מגיעים, כשחוצים את הגבול שבין פרו וצ'ילה לכיוון דרום. העיר נחשבת לאחת הזולות ביותר בצ'ילה. נכון להיום עבור המטיילים הישראלים  נחשבת העיר כעיר מעבר בלבד בדרכם לבוליביה או למטה לכיוון ארגנטינה וצ'ילה.

 

אריקה היא עיר השוכנת על חופי האוקיינוס השקט, למרות שהים על רקע חולות המדבר הים באזור כלל לא רע ותמצאו לא מעט רוחצים בחופים ואפילו מגיעים לעיר לא מעט גולשים.

המדרחוב נמצא במרכז העיר, בין הרחובות 21de mayo ו bolognesi, המקום הוא אזור שוקק חיים עם אין ספור מסעדות וחנויות,בארים ומועדונים.

 

הוסטלים אריקה-

הוסטלינג אינטרנשיונל (Hostelling International)-

במקום תוכלו למצוא חדרים פרטיים וחדרים משותפים לא רעים בכלל בהחלט במחיר סביר. בעל המקום אוהב ישראלים ואף נותן הנחה במחיר. בעל המקום רוברט, בחור חביב שישמח לעזור לכם בכל דבר שתצטרכו.

כתובת- Manuel rojas 2864, chapiquinia and blest gana

 

מעבר מצ'ילה לבוליביה-

העיר אריקה ללא ספק משמשת צומת ראשית עבור ישראלים הרוצים לעבור לבוליביה. בכדי להגיע מהעיר לבוליביה צריך ללכת לתחנת האוטובוסים הבין עירונית של העיר ולגשת לאחת מסוכנויות האוטובוסים או החנויות ולרכוש כרטיס אוטובוס ללה פאז, חשוב לציין שהקנייה לרוב מתבצעת בפזו ציליאני אותו ניתן להשיג בחנויות החלפנות ברחבי העיר. האוטובוס אורך בערך כ- 12 שעות.

בכדי לעבור את מעבר הגבול לבוליביה חובה להגיע עם טפסי הויזה מלאים (ניתן למצוא באתר את הטופס והסבר כיצד למלא תחת הכותרת ויזה לבוליביה) וסכום הכסף הנדרש בדולר או בבוליביאן.

Booking.com