מפלי האיגואסו

אחד מהמקומות המרהיבים ביותר על גבי כדור הארץ! מפלי האיגואסו הם פשוט יוצאי דופן ביופיים, מעבר לכך את העוצמה האדירה והרעש שתחוו במקום שכולל מאות מפלים ברוחב של 3 קילומטר יחרט לכם לעולמי עד בזכרון. כל זה משתלב עם צמחיה רבה, קשתות אין ספור ויוצר לכם מראה מנצח של טבע טהור. המפלים המדהימים הללו מהווים נקודת תיירות מרכזית עבור תיירים מכל רחבי העולם ומדי שנה פוקדים את האתר מאות אלפי תיירים! פירוש השם "איגואסו" הינו מים גדולים, המקום שנקרא (Parque Nacional Iguazu) הוכרז כאתר מורשת עולמית ואחד משבעת פלאי תבל.

 

iguazu-falls-1461857_1280

המפלים עצמם-

למפלי האיגואסו שני צדדים וניתן להגיע אליהם גם מארגנטינה וגם מברזיל, מה שיפה הוא שכל צד שונה בהחלט מהצד השני.

מפלי איגואסו הצד הארגנטינאי-

בצד הארגנטינאי תזכו לחוש את המפלים מקרוב וממש להתהלך לצידם בשבילים הרבים המיועדים לכך וכך גם להרטב לא מעט וכך גם תוכלו להיתקל בצמחיה ובבעלי החיים שנמצאים ברחבי הפארק. אחד מהמפלים המרשימים ביותר בצד האגנטינאי של המפלים נקרא גרון השטן (La Garganta del Diablo) שזה כמובן מפל שחובה לבקר בו, לשם תגיעו כדי לחזות בעצם בעוצמה האמיתית של המפלים ולהרטב מנתיזי המים באוויר, חוויה שבהחלט אסור לכם לפספס.

בצד הארגנטינאי ניתן לערוך גם שייט בסירת מנוע גדולה ומהירה בנהר ולהגיע ממש עד לתוך המפלים (יש לקחת בחשבון שנרטבים לחלוטין, חוויה יוצאת דופן).

הפארק בצד הארגנטינאי פתוח משעה 9:00-18:00.

מפלי איגואסו הצד הברזילאי-

הצד הברזילאי של המפלים יאפשר לכם לחזות בתמונה פנורמית מדהימה וייחודית על חלק גדול מאוד מהמפלים. יש גם אופציה במקום להתקרב למפלים מעט יותר בעזרת גשר  ומעלית שיביאו אתכם ממש מעל למפלים.

המקום פתוח משעה 9:00-17:00 בכל ימות השבוע.

הגעה למפלי האיגואסו-

הצד הארגנטינאי – מהעיר פוארטו איגואסו שנמצאת בסמוך למפלים יוצא אוטובוס אל הפארק  מדי שעה מתחנת האוטובוסים המרכזית של העיר.מעבר לכך כמובן שניתן גם לקחת מונית אם כי המחירים מאוד יקרים ביחס לארגנטינה ולכן לא מומלץ.

מהצד הברזילאי –  מהעיר הסמוכה למפלים פוז דה איגוואסו תוכלו לקחת אוטובוס מתחנת האוטובוסים המרכזית ברחוב.של העיר משם יוצא קו Cataratas שיקח אתכם ישירות אל מפלי האיגאסו הצד הברזילאי (Parque Nacional Iguazu). האוטובוס פעיל משעות הבוקר ועד שעות הערב מלבד יום שני, אז הוא פעיל רק בשעות הבוקר.

מפלי האיגואסו/ מפלי האיגוואסו/ מפלים דרום אמריקה/ איגואסו הצד הארגנטינאי/ איגואסו הצד הברזילאי/ פוארטו איגואסו/ פוז דה איגואסו

Booking.com