בוליביה

לחץ לפירוט!

לה פאז סלאר דה אויוני קוצ'הבמבה רורה נבאקה

בוליביה היא מדינה במערב דרום אמריקה. היא גובלת עם ברזיל בצפון ובמזרח, פרגוואי וארגנטינה בדרום, וצ'ילה ופרו במערב.אין ספק שתמצאו בבוליביה נופים מרהיבים, תרבות אינדיאנית, אוצרות טבע וארכיטקטורה קולוניאליסטית והמגוון בנופים הוא שהופך את בוליביה למדינה כה מיוחדת.
היא אחת המדינות המעניינות, הפראיות והמרתקות ביותר שיש ביבשת דרום אמריקה ואפשר לומר שבמובן מסוים מזכירה את " המזרח" מבחינת אופי המדינה וההתנהלות בה.
לגבי המדינה הזאת בקרב מטיילים לרוב אין אמצע או שתאהבו אותה מאוד או שתתקשו להסתדר. חלק מהמטיילים מתקשים עם העוני, הלכלוך והצפיפות, הנסיעות הקשות באוטובוסים המקרטעים והתושבים המעט פרימיטיביים.
האוכלוסייה בבוליביה היא ברובה אינדיאנית ועומדת על קרוב ל- 60% ורובם שומרים על אורח חייהם המסורת ואף מקיימים מנהגים עתיקים ומסורות דתיות
אזור צפון בוליביה הוא אזור של יערות גשם עצומים ושל מגוון חיות ייחודיות, במזרח נמצא אזור הפנטאנאל המכיל ביצות עם תנינים, דגי פיראנה וחיות משונות נוספות ובמערב נמצא אגם טיטיקאקה המפורסם.
לבוליביה ישנם שתי ערי בירה, לה פאז שהיא גם העיר הגדולה מבחינת האוכלוסיה שהיא עיר הבירה המנהלתית וסוקרה שמשמשת כבירה רק מבחינה חוקתית. העיר לה פאז נחשבת לעיר הבירה הגבוהה ביותר בעולם! כאשר היא מיושבת בגובה של כ-3600 מטר ותוכלו להרגיש זאת באוויר הדליל, מעבר לכך שוכנת העיר באזור המכונה "עמק הירח" בעקבות המכתשים המיוחדים שנוצרו באדמה שמזכירים את תצורת הקרקע בירח.
בשנים האחרונות הפכה בוליביה ליעד תיירותי מצליח עקב האטרקציות הבולטות שנמצאות במדינה בהן הסאלאר דה אויוני (Salar) – מדבר המלח הגדול בעולם שמציג נוף מדברי עוצר הנשימה, אגם טיטיקאקה המפורסם (Titicaca) והיפהפה ועיר הבירה המיוחדת לה פז שמציגה למטייל תרבות ובילויים. הגיוון בנוף ממדבר המלח המפורסם עד יערות הגשם המדהימים והפמפס דרך תרבות מרתקת ואנשים מעניינים שווקים ואותנטיות הם מה שהופכים את בוליביה ליעד תיירותי שאסור לפספס.
החל משנת 2014 התיירים הישראלים שנכנסים לבוליביה צריכים להוציא ויזה על מנת להכנס למדינה. התשלום נכון לכיום לכניסה למדינה לאחר שעלה כבר בשני פעימות (מכיוון שישראלים לא מוכנים לוותר על המדינה הזאת) עלה ל 92$ שהינם 522 בוליבאין שאותם נאלצים לשלם במעבר הגבול למדינה יחד עם טפסי הויזה ראה -(ויזה לבוליביה)

בוליביה / ויזה לבוליביה / סאלאר / סלארסאלאר דה אויוני / סלאר דה איוני / פאמפס / פמפס / לה פאז / מדבר המלח

Booking.com